Fortinet nabízí systémy komplexní ochrany sítě jako firewally, antiviry nebo antispamy. Nabízíme Vám novou generaci all-in-one bezpečnostních zařízení FortiGate, které byly oceněny několika prestižními cenami v oblasti antivirové ochrany také proto, že dokáží odhalit a eliminovat skryté útoky i nevhodný obsah webových stránek, aniž by tím byl snížen výkon sítě. Fortinet nabízí také produkty na filtrování webového obsahu i hardwarové a softwarové produkty pro logování dat, monitorování a reportování v reálném čase

Společnost Fortinet se sídlem v Sunnyvale v Kalifornii je předním světovým dodavatelem integrovaných síťových bezpečnostních řešení pro poskytovatele připojení, datová centra, podniky a pobočkové sítě. Fortinet se na celosvětovém trhu pohybuje již od roku 2000 a to díky zakladateli technickému vizionáři jménem Ken Xie. V dnešní době Fortinet má přes 80 poboček a více než 20 000 distributorů a přeprodejců po celém světě. Společnost Fortinet je skutečným vůdcem na globálním trhu síťové bezpečnosti. Od uvedení první síťové bezpečnostní platformy FortiGate® na trh v roce 2003 dodala společnost Fortinet přes 2,6 milionu zařízení více než 280 000 firem, poskytovatelům služeb a veřejným institucím celého světa.Vedoucí pozice na trhu, nezávislé certifikace

Fortinet je již sedmým rokem lídrem v oblasti UTM (Unified Threat Management). Zároveň patří mezi čtvrté největší světové dodavatele v segmentu síťové bezpečnosti a třetí největší dodavatele v segmentu síťové bezpečnosti v regionu EMEA.

Fortinet jako jediný na trhu, který se může pochlubit největším počtem certifikací od nezávislých testovacích laboratoří (NSS Labs, ICSA, AV Comparasive, FIPS, Common Criteria atd.)

Vlastní bezpečnostní výzkum a služby

Společnost Fortinet se zaměřuje výhradně na bezpečnost a jádrem její strategie jsou technologie. Navíc je jediným dodavatelem bezpečnostních řešení, který vlastními silami shromažďuje informace o hrozbách a na jejich zpracování a vyhodnocování má vlastní výzkumný tým FortiGuard®. Díky tomu dokáže bezkonkurenčně rychle reagovat na známé i nové hrozby.

Společnost Fortinet je držitelem 320 patentů a dalších 258 návrhů má v patentovém řízení. Pro své produkty získala více certifikátů než kterýkoli jiný dodavatel bezpečnostních zařízení.

Špičkové technologie

Jádrem řešení společnosti Fortinet je robustní operační systém FortiOS, vyvinutý speciálně pro účely síťové bezpečnosti. FortiOS je na trhu jedinečný inteligentními funkcemi jako reputace klientů, viditelnost v kontextu nebo pokročilá detekce škodlivého softwaru.

Operační systém FortiOS je spojený s procesory FortiASIC společnosti Fortinet, které zákazníkům pomáhají dosáhnout pokročilé úrovně zabezpečení při extrémně vysokém výkonu a mimořádně nízké latenci.

Centralizovaná řešení společnosti Fortinet pro správu a reporting zároveň zákazníkům umožňují efektivně spravovat a monitorovat každou implementaci technologií Fortinet, od několika zařízení po tisíce virtuálních a fyzických zařízení a bezpečnostních agentů v koncových bodech. Jejich výhodou je jednoduchá správa, podrobná kontrola a ucelený přehled o bezpečnostní situaci v reálném čase.